top of page
Search

Volbeat sa chystá dvakrát do Viedne

Dánski rokenroloví rebeli Volbeat ešte v lete ohlásili 32 európskych koncertov pre svoje svetové turné Servant of the Road, ktoré má aktuálne za sebou 6 koncertov vrátane včerajšej Prahy. Špeciálnymi hosťami na ich turné sú Skindred a predskokani Napalm Death (v Spojenom kráľovstve/Írsku) alebo Bad Wolves (pevninská Európa).V našom okolí sa najbližšie predstavia už 5. novembra v Budapešti a potom až 22. a 23. novembra v hale D viedenskej Wiener Stadthalle. Druhý koncert vo Viedni bol, ako aj ďalšie v nemeckých mestách, pridaný kvôli vysokému dopytu.Fanúšikovia sa môžu tešiť na zmes klasík, obskúrne piesne a favority fanúšikov z doterajšej kariéry Volbeat. Samozrejme nebudú chýbať ani skladby z aktuálne úspešného albumu Servant of the Mind (2021).Pri oznámení turné nadšená kapela povedala:

„Konečne, po takej dlhej neprítomnosti, môžeme našim fanúšikom v kontinentálnej Európe a Spojenom kráľovstve ponúknuť poriadne headlinové turné. Čoskoro to začne! Už sa nevieme dočkať! Máme tiež veľké šťastie, že máme na turné Skindred, Napalm Death a Bad Wolves, tri úžasné kapely, ktoré môžeme nazvať priateľmi.“

Úspešná dánska kapela nedávno ohromila britských fanúšikov na hlavnom pódiu Download Festivalu. Hot Press potom vytryskol:

„Ako vždy poskytujú Volbeat akýmkoľvek spôsobom.“

Metal Talk uzavrel:

„Aká podívaná. Tomu uveríte, až keď to uvidíte... Skvelé predstavenie: zábavné a hudobne pôsobivé.“

Volbeat však nepresvedčí len na festivaloch. Distorted Sound bol nedávno svedkom vzácnej klubovej show v Londýne a udelil jej hodnotenie 10/10 s vyjadrením:

„Táto kapela je zábavou par excellence a je na vrchole svojej sily.“

Michael Poulsen (gitara/spev), Jon Larsen (bicie), Rob Caggiano (gitara) a Kaspar Boye Larsen (basgitara) sa teraz môžu obzrieť späť na dve desaťročia trvajúcu kariéru, v ktorej spolupracovali a stali spolu na jednom pódiu s legendami žánru ako Black Sabbath, Metallica, Motörhead, Slipknot, Megadeth, Anthrax a mnohými ďalšími. Postupom času nazbierali takmer tri miliardy zhliadnutí streamovaním, ako aj nomináciu na cenu Grammy za najlepší metalový výkon vďaka „Room 24 (feat. King Diamond)“ z albumu (certifikovaného zlatom) Outlaw Gentlemen & Shady Ladies (2014) a niekoľko dánskych hudobných cien.

Od svojho vzniku v roku 2001 sa Volbeat rozrástli z kodanských klubov na medzinárodných headlinerov. Okrem iného vystupovali na slávnom dánskom štadióne Telia Parken s kapacitou 50 000 miest – ako jediní z miestnych interpretov dokázali vypredať tento štadión. S ôsmimi úspešnými štúdiovými albumami skupina nazbierala „no. 1“ skladby (vrátane desiatich najvyšších miest v US-Mainstream-Rock-Charts, a teda najviac zo všetkých kapiel mimo Severnej Ameriky), viacero platinových certifikácií a ocenení a vyznamenaní po celom svete.


Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketmaster.


Zdroj: Live Nation. Foto: Ross Halfin

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page