top of page
Search

Volbeat sprístupnili koncertný film z roku 2011

Dánska kapela Volbeat včera, 8. mája 2020, na obmedzený čas sprístupnila svoj koncertný film Live from Beyond Hell / Above Heaven. Hlavná časť filmu pochádza z vypredanej kodanskej haly Forum z novembra 2010 a k nej ako bonusy pridali ešte ďalšie dva krátke záznamy. Prvým je trojskladbový koncertný záznam z festivalu Rock am Ring 2011 a druhý, o čosi dlhší záznam z House of Blues v kalifornskom Anaheime, kde sa pri jednej skladbe ako hosť predstavil ich budúci člen, Rob Caggiano, ktorý vtedy pôsobil u amerických thrash metalistov Anthrax. Okrem neho si s Volbeat na záver zahral aj gitarista Scott Ian.


Tento vyše dvojhodinový live stream vo vtedajšom zložení kapely bol odpremierovaný včera o 16:00 stredoeurópskeho času na oficiálnom kanáli kapely s predslovom bubeníka Larsena a bude tam dostupný do 11. mája toho istého času. V popise videa ľudí taktiež informovali o možnosti podpory zbierky All Within My Hands Foundation, ktorá poskytuje pomoc s COVID-19 a boj proti hladu.


V tých časoch boli okrem stálych členov Michaela Poulsena (spev/gitara) a Jona Larsena (bicie) súčasťou zostavy aj Thomas Bredahl (sólová gitara) a Anders Kjølholm (basgitara), ktorí boli neskôr postupne nahradení súčasnými členmi Robom Caggianom (náhrada za Bredahla, po dvoch rokoch) a Kasparom Boyeom Larsenom (náhrada za Kjølholma).

Zostava kapely z roku 2010. Zdroj: Volbeat

46 views0 comments
bottom of page