top of page
Search

Voodoo Kiss novým menom Reaper Entertainment Europe

Po svojom comebacku hard 'n' heavy partia Voodoo Kiss z juhonemeckého krajinského okresu Ostalb podpísala zmluvu s vydavateľstvom Reaper Entertainment Europe.


„Keď mi Achim povedal o svojom pláne oživiť Voodoo Kiss, nepremýšľal som ani na sekundu. Napokon, aj ja som vyrastal v oblasti Ostalb, bol som súčasťou miestnej metalovej scény a kapelu som videl na prvom festivale Summer Breeze. Vydanie albumu je pre mňa srdcovou záležitosťou. Teší ma, že môžem byť súčasťou tohto výnimočného príbehu!“ – vyjadrenie CEO Reaper Entertainment Europe Floriana Milza

Po prvotných zmenách hlasu kapely, ktorá vznikla v roku 1995, a skúšania v skušobni sa dostali aj ku koncertom. Štyri roky po založení si spravili meno regionálne a získali tiež status lokálnej kultovej kapely v okrese Ostalb. Avšak Voodoo Kiss to nestačilo, a tak Achim Ostertag (bicie) s niekoľkými priateľmi založil festival Summer Breeze Open Air, kde bola skupina headlinerom. To však bol začiatok ich konca, keďže sa festival postupne stal medzinárodným a Voodoo Kiss utíchli. Úplný koniec nastal v roku 2000, keď sa členovia po niekoľkých zmenách v zostave rozišli. Ostertag však ostal stále CEO Summer Breeze Open Air, pre ktorého tohtoročný 25. ročník sa znovuzjednotili.


„Po viac ako 20 rokoch rozhlasového ticha bolo posledných pár týždňov hit za hitom. Dohoda s Reaper Entertainment a nadšenie Floria a Grega nás a výnimky z debutového albumu posunuli ešte ďalej. Veľmi nás nadchlo, že sme odteraz súčasťou rodiny Reaper.“ – slová bubeníka Achima Ostertaga

Aktuálnu zostavu Voodoo Kiss tvorí spevák Gerrit Mutz (Sacred Steel, Dawn of Winter), gitarista Martin Beuther, basgitarista Klaus Wieland a, už spomínaný, bubeník Achim Ostertag. Spolu s obnovením kapely a podpisom zmluvy s Reaper Entertainment členovia začali práce na novom štúdiovom albume a zároveň prvom, ktoré vydá toto vydavateľstvo fyzicky aj digitálne 19. augusta 2022, v jaM'in – Tonstudiu v Schwäbisch Gmünd.


Zdroj: Reaper Entertainment Europe

4 views0 comments
bottom of page