Search

Vzniká nový projekt basáka kapely Kreator a gitaristky Mary's Blood

Francúzsky basgitarista Frédéric Leclercq (Kreator, ex-Dragonforce) sa spojil s japonskou gitaristkou Saki (Mary's Blood, Nemophila, ex-Destrose) a vytvorili novú medzinárodnú formáciu – Amahiru. Názov môže síce znieť ako slovo z japončiny, ale nie je tomu tak. Zrodil sa v Leclercqovom sne.

Okrem svojej spolupráce prichádzajú s debutovým rovnomenným albumom, ktorý 27. novembra 2020 pre európsky a americký trh publikuje earMUSIC. V Japonsku sa o jeho vydanie postará vydavateľstvo Ward Records a pridá k nemu DVD s dvomi koncertnými videoklipmi. Predbehne ho ale ešte singel „Hours“, ktorý vyjde digitálne 25. septembra.

Mixáž albumu Amahiru má na starosti producent Jens Bogen, známy zo spolupráce s menami ako Kreator, Dragonforce a Sepultura. Jeho pravá ruka, Tony Lindgren, zase mastering. Obal nahrávky je dielom amerického metalového grafika Travisa Smitha.


Títo dvaja metaloví hudobníci sa spoznali vďaka hongkongskému koncertu v roku 2015, kedy Sakina kapela Mary's Blood robila predskokana britským Dragonforce, vtedy ešte s ich basákom a sprievodným spevákom Leclercqom. Aby mohli byť plnohodnotnou zostavou, pridali sa k nim ďalší traja umelci, medzi nimi aj spevák Archie Wilson.


Zoznam skladieb albumu Amahiru:

1. „Innocent“ 2. „WTTP“ 3. „Hours“ 4. „Way Out“ 5. „Ninja No Tamashii“ 6. „Vanguard“ 7. „Bringing Me Down“ 8. „Lucky Star“ (feat. Elize Ryd) 9. „Waves“ 10. „Samurai“ 11. „Bringing Me Down (alternative version)“ (feat. Sean Reinert) 12. „Zombi (bonus track)“ 13. „Shine (Japanese bonus track)“


Bonusové DVD pre Japonsko: 1. WTTP Music Video

2. Hours Music Video

Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Sven-Sebastian Sajak

26 views0 comments