top of page
Search

White Stones ohlásili novú štúdiovku

Španielsky projekt švédsko-uruguajského basgitaristu a gitaristu Martína Mendéza, White Stones, hlási, že 27. augusta 2021 prostredníctvom Nuclear Blast vydá v poradí druhý štúdiový album – Dancing into Oblivion.


„Je to zmes pocitov počas lockdownu, pocitov, ktoré prechádzajú od strachu k neistote, ako aj prechodu zmätkom, keď neviete o budúcnosti a máte pocit, akoby sa zastavil čas. Hudobníci môžu byť poslední, ktorí sa vrátia do práce, a nemáme žiadne náznaky skoršieho návratu, čo spôsobuje veľkú neistotu. Mám rodinu a musím sa o ňu starať. Táto situácia vytvára pocit nepohodlia, ktorý môžete na albume cítiť. Inak bolo fajn mať toľko času doma s rodinou a tie malé a pokojné chvíle sú aj v hudbe. Rozhodol som sa zahrnúť nejaké medzihry medzi skladbami, aby bol vyšší kontrast a uľahčilo mi to oceniť rôzne pocity po celú dobu.“ – slová Martína Mendéza k pocitom pri tvorbe albumu


Pred týždňom spolu s videoklipom zverejnili prvý singel albumu s názvom „Chain of Command“. Ako Mendéz prezradil, skladba bola prvou, ktorú napísal. Hudobne singel ovplyvnili John Coltrane a Wilbur Harden a spája v sebe niekoľko ďalších žánrov.


„Je ťažké definovať štýl tohto albumu. Nerád značkujem hudbu. Je to pre mňa metal. Má prvky mojej interpretácie death metalu, ale má aj iné, vedomé vplyvy aj z iných žánrov. Ukazuje ma to ako hudobníka a zobrazuje môj hudobný vkus v rámci nepokoja pri pokuse o niečo iné.“ – slová Martína Mendéza k typu hudby

Zdroj: Nuclear Blast. Foto: Sandra Artigas

White Stones opäť nahrávali v barcelonskom štúdiu Farm of Sounds Studios, ktoré vlastní ich spevák Eloi Boucherie. Dancing into Oblivion mixoval a masteroval Jaime Gómez Arellano v Orgone Studios vo Woburne. Album má vyjsť na CD, vinyle, ale samozrejme tiež digitálne. Predobjednať sa už teraz dá na: https://bfan.link/dancing-into-oblivion.


Zoznam skladieb Dancing into Oblivion:

1. „La Menace“

2. „New Age of Dark“

3. „Chain of Command“

4. „Iron Titans“

5. „Woven Dream“

6. „To Lie or to Die“

7. „Freedom in Captivity“

8. „Acacia“


Zdroj: Nuclear Blast

6 views0 comments
bottom of page