top of page
Search

Witch Hammer vypustili svoj „Přízrak svědomí“

Nový album jablunkovských Witch Hammer vyjde na jar u Smile Music a do tradičného metalového kovania vnáša svieži vánok. Minulý mesiac album predstavili prvým, naozaj úderným singlom, na ktorý teraz nadväzujú videoklipom „Přízrak svědomí“. A ide o hitovku ako sa patrí.Premiérové video „Přízrak svědomí“ z nového albumu Absolutno II: Coinspirace, ku ktorému bol spustený aj predpredaj, je druhým singlom Witch Hammer z nadchádzajúceho albumu. Video vzniklo v spolupráci s Metalshopom a natáčalo sa v nádhernom prostredí divadla v Českom Těšíne.


Hoci sa pieseň dotýka témy sebaobelhávania, kvartet z nášho najvýchodnejšieho mesta ju označuje za skladbu majúcu asi najväčšie hitové ambície.


„Je vystavaná na výrazných melodických linkách a refrén lezie do hlavy takzvane na ‚prvú dobrú‘.“ – jednovetné vyjadrenie basáka a textára kapely Petr Caputa

Pokiaľ „Krypto elita“ ukázala tvrdšiu stránku skupiny, kde sa prepletajú tuzemské korene (Vitacit, Titanic) s tými zámorskými (Megadeth, Queensrÿche), vnímavý poslucháč pri „Přízraku svědomí“ určite zaregistruje, ako múdro touto skladbou Witch Hammer vyvolávajú ducha a feeling 80. rokov, kedy sa heavy muzika a rock všeobecne hrial na výslní popularity. A power kvartet z Jablunkova o tom vie svoje.


Podobnú muziku za svojich viac ako 20 rokov na scéne má načítanú. A nový, v poradí šiesty album, ktorý na jar vyjde u Smile Music, všetky skúsenosti Witch Hammer zohľadňuje. Tie z ich zdieľania pódií s ikonami ako Kreator, Saxon, Gamma Ray, Edguy, Rage, Primal Fear atď. nevynímajúc.


Vizuál singla, ako tričiek k nemu, vytvoril David Havlena a ako ďalšia časť skladačky zapadá do celkového konceptu albumu. Spracovanie videa mal kompletne v réžii ostrieľaný karvinský matador Digaz.


Predpredaj albumu je dostupný na tomto linku.


Zdroj: Smile Music Records

23 views0 comments
bottom of page