top of page
Search

Xces k nám priniesli nový hudobný žáner – cyber-punk

Bratislavské zoskupenie Xces, po dvojročnej odmlke a s novým názvom, predstavuje svoj nový debut – videoklip k skladbe „Hexagonnal Ball“ – odpremierovaný 1. júla 2020 na YouTube. Spevák Tomáš Michalčák skladbu popisuje ako Matrix a Half-Life v hudobnej podobe.


Pieseň „Hexagonnal Ball“ bola nahraná v LVGNC Studios a mixovaná producentom Tomom Lobbom (z kapely Luvver), ktorý sa tiež spolu s Oliverom Fillnerom podieľal na réžii jej videa.„Štúdiový čas bol odmenou, prijatím, vypustením aj odpustením sámemu sebe. Ak to niekoho nakopne aspoň sčasti ako nás, úloha je splnená. V štúdiu sme spočiatku nahodili viac surový prístup a nahrali celú skladbu spolu v miestnosti. Neskôr sme to začali prearanžovávať, v čom zohral kľúčovú úlohu Tom Lobb. Išlo o veľmi funkčnú dynamiku spolupráce - Tom mal kopu skvelých nápadov a každý z nich nás inšpiroval k ďalším a ďalším. Proces tvorby bol maximálne angažovaný, plný zábavy a momentov osvietenia.“ – vyjadrenie kapely Xces

Xces, nástupca kapely Aces založenej v roku 2012 a kapela profesionálnych študovaných hudobníkov, sú slovenskými priekopníkmi žánru, ktorý zahraničné médiá označujú ako „cyber-punk“. Samotná kapela žáner opisuje ako „punkový koncert v podzemí citadely v Half-Life“.

Zdroj: Filip Jánošík Lehotský

26 views0 comments
bottom of page