top of page
Search

Zeke Sky začal spoluprácu s Atomic Fire Records

Po minuloročnom vzniku Atomic Fire Records nesľúbili len podpisy osvedčených interpretov, ale aj začínajúcich umelcov – a svoje slovo dodržujú! Včera label s veľkým potešením oznámil podpis amerického multiinštrumentalistu Zeke Sky. Kombináciou vplyvov psychedelického rocku, progresívneho metalu, heavy metalu a world music ide Zeke proti srsti v písaní a predvádzaní odvážnych a vizionárskych piesní bez limitu, pričom sa zaoberá komplexnými problémami s textami od toxickej lásky až po kráľovské výdobytky. Ponorte sa do jeho hudobného sveta sledovaním lyric videa prvého audio vyslanca „Say Your Prayers“ (vrátane filmového materiálu od Allview Cinema and Photography).„Po niekoľkých rokoch, keď som hrdo robil svoju hudbu podľa svojich najlepších schopností, je absolútne fantastický pocit byť pod krídlami Atomic Fire Records. Tento tím skúsených a skutočných veteránov vo všetkých sférach heavymetalového vesmíru sa perfektne hodí k mojej hudbe. Odvážna a tvrdá budúcnosť môže začať!“ – slová Zekeho Skya

CEO vydavateľstva Atomic Fire Records Markus Wosgien dodáva:

„Sme naozaj radi, že môžeme privítať Zeke Sky a pridať takého talentovaného chlapíka do zoznamu nášho vydavateľstva. Vďaka jeho skvelému DIY postoju a v neposlednom rade jeho jedinečnému prístupu k hudbe, ktorú všetci milujeme je nevyhnutné, aby sa pripojil k rodine Atomic Fire Records. Tento chlapík je určite stvorený na to, aby dosiahol výborne výsledky!“

Vyššie uvedená skladba „Say Your Prayers“ bude tiež súčasťou pripravovaného albumu Intergalactic Demon King, ktorý vyjde do konca roka. Ďalšie podrobnosti o vydaní svetu predstaví skôr, ako sa očakávalo.


Zeke Sky je americký gitarista, klavirista, spevák a skladateľ, ktorý má nepretržitý vplyv odkedy sa v roku 2018 na internete objavili videá s jeho hrami a skladbami. V tom istom roku odohral Zeke svoje prvé vystúpenie ako predskokan pre King's X ako súčasť úsilia podomácky nahraného albumu. Napriek úplnému útlmu jeho mena sa na webe predalo množstvo kópií tohto nejasného albumu.


V rokoch 2019 a 2020 Zeke pokračoval s párom singlov s aktualizovanou etikou produkcie a samozrejme agresívnejším hraním. Tie zaznamenali priaznivé recenzie po celom svete, vrátane časopisu Rolling Stone Magazine.


V roku 2021 Zeke dokončil spomínaný debutový album pre vydavateľstvo. Pre tohto mladého skladateľa je budúcnosť taká odvážna ako je dlhá, lebo len odvážlivci, ktorí prijmú výzvu, ochutnajú plody zlatej hory.


Zdroj: Atomic Fire Records

7 views0 comments
bottom of page