top of page
Search

Zomrel basgitarista kapely Cynic

Sean Malone, basgitarista floridskej skupiny Cynic a stály člen projektu Gordian Knot, zomrel včera, 9. decembra 2020, vo veku 50 rokov. Informoval o tom včera na svojich sociálnych sieťach jeho kolega a zakladajúci člen Cynic Paul Masvidal. Príčina smrti zatiaľ stále nie je známa.


„Dnes som sa dozvedel, že zomrel Sean Malone. Som otupený a zasiahnutý smútkom. Mal brilantnú myseľ, milostivé srdce a bol jedným z najväčších hudobníkov, s akými som sa kedy stretol. Viem, že je to šokujúca strata pre toľkých fanúšikov, ktorých životov sa dotkol svojou umeleckosťou, ako aj pre mňa. Prosím, myslite naňho a počúvajte jeho hru, aby ste si uctili jeho život. #seanmalone – príspevok Paula Masvidala na sociálnych sieťach

Na začiatku tohto roka prišli Cynic aj o 48-ročného bubeníka Seana Reinerta. S ním si Malone vďaka kapele vybudoval silné partnerstvo a hrávali spolu aj na nahrávkach pomimo Cynic.Pôvodne Malone občasne hrával so zoskupeniami od latin jazzu a bossa novy až po britský pop rock. V roku 1993 sa dostal do, vtedy ešte tech-death metalovej, kapely Cynic, kde nahradil pôvodného basáka Tonyho Choya. Po rozpade Cynic znovu sezónne hrával a publikoval štyri knihy – Music Theory for Bassists, Dictionary of Bass Grooves, Rock Bass, a A Portrait of Jaco: The Solos Collection. V roku 2006 sa Cynic vrátili opäť na scénu a Malone sa k nim nakrátko pridal až v roku 2008 a potom až o tri roky neskôr. Jeho členstvo v kapele sa ustálilo v roku 2012 a hral s nimi až do svojej smrti.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: ThirdStarring96

37 views0 comments
bottom of page