top of page
Search

Zomrel spevák Mike Howe

Frontman americkej metalovej kapely Metal Church, Mike Howe, tento svet opustil včera, 26. júla, vo svojom dome v kalifornskom meste Eureka. Nedožil sa ani 56. narodenín, ktoré by oslávil o menej ako mesiac. O smrti informovala kapela Metal Church prostredníctvom svojej facebookovej stránky. Spevákova príčina smrti zatiaľ nie je známa.


„S hlbokou ľútosťou musíme oznámiť úmrtie nášho brata, nášho priateľa a skutočnej legendy heavy metalovej hudby. Mike Howe dnes ráno skonal vo svojom dome v Eureke v Kalifornii. Sme zdrvení a bez slov. Rešpektujte prosím naše súkromie a súkromie rodiny Howeovcov v týchto najťažších časoch.“ – príspevok kapely Metal Church na Facebooku


Howe svoju kariéru začal ako spevák detroiskej Hellion, neskôr, po presťahovaní sa do Los Angeles, premenovanej na Snair. V roku 1986 sa na dva roky stal spevákom speed/thrash metalistov Heretic, kde nahradil, v poradí druhého, speváka kapely Juliana Mendeza. Po odchode z Heretic sa pridal ku heavy metalovej formácii Metal Church, kde pôsobil ďalších osem rokov. o 19-ročnej prestávke sa k nim vrátil a pôsobil tu až do svojej smrti. Je druhým spevákom Metal Church, ktorý zomrel. Prvým bol v máji 2005 David Wayne.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Andreas Lawen

31 views0 comments
bottom of page